İklim Değişikliği
Ne yapabilirim?

Fazla zamanımız kalmadı!

Climate Crisis Portal

İnsan faaliyetlerinin bir sonucu olarak küresel sıcaklıklar hızla artıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, daha yoğun sıcak hava dalgalarından yükselen deniz seviyelerine kadar bunun sonuçlarını şimdiden hissediyor. Önümüzdeki on yıllarda durumun daha da kötüleşmesi muhtemel.

Fazla zamanımız kalmadı!

Bilim insanları, acil eylemin iklim değişikliğinin en tehlikeli etkilerini hala önleyebileceğini keşfettiler.

Projemiz basit bir dilde bir "İklim Sorunları Portalı" geliştirmektedir. İklim değişikliğini azaltmak için acilen ihtiyaç duyulan bireysel önlemler için pratik öneriler sunuyor. İçeriği sadece Almanca, Slovence, Yunanca ve İngilizce olarak değil, aynı zamanda Türkçe ve Boşnakça olarak da planlıyoruz. Bu sayede ilgili ülkenin dilini daha az bilen aile bireylerine de ulaşabileceğiz. Ziyaretçilere iklim değişikliğinin ne anlama geldiğini ve her bireyin neler yapabileceğini basit bir dille göstereceğiz. Bu bilgiler ayrıca akıllı telefonlar için bir mobil uygulamada ve indirilebilir podcast'ler olarak da mevcut olacak.

Sonuçları haber bültenleri aracılığıyla, özellikle göçmen ve mülteci kuruluşlarına ve anadilini konuşmayan vatandaşlara dağıtacağız.

E-platformumuzda, İklim Sorunları Portalı dil seçimine (İngilizce, Almanca, Yunanca, Boşnakça, Türkçe) izin verecek ve aşağıdaki konularla ilgili birimlerde önemli bilgiler sağlayacaktır: